Jak podrózować taniej? 1.Tanie latanie

Podstawowe zasady jak taniej kupić bilet lotniczy.

TANIE LATANIE

  • Porównywarki cen lotów

Porównywarki cen lotów, to nieodłączny pomocnik każdego podróżnika, zawsze od nich zaczynam planowanie podroży. Nie ograniczaj się do jednej wyszukiwarki lotów, zawsze sprawdź kilka z nich. Najlepsze z nich to:

Swoodoo

Kayak

Checkfelix

Skyscanner

  • Rezerwować z wyprzedzeniem

Najważniejsza zasada jest aby nigdy nie czekać do ostatniej chwili. Tzn. jeśli mamy wylot za pół roku warto przez pewien czas poobserwować, promocje i trendy, ale nie czekajmy do ostatnich tygodni!

  • Być elastycznym czasowoBild2

Wiele wyszukiwarek daje nam opcje  +/- 3 dni i pomaga nam znaleźć lepsze ceny. Niektóre maja tez tzw „best price calender” czyli najtańsze loty np w całym miesiącu bądź roku. Nie upierajmy się przy konkretnej dacie – ceny mogą się różnić diametralnie.

  • Omijać okres wakacyjny i świąteczny

Wiele osób ma dzieci w wieku szkolnym i wakacje w innym terminie nie są możliwe, ale jeśli sie uda to należy omijać najgorętsze okresy. Ceny będą niższe, pogoda nie musi być gorsza no i ludzi może być mniej.

Uwaga: Przed planowaniem sprawdź zawsze prognozę pogody bo to ze u nas jest sezon letni nie oznacza ze na innym kontynencie nie ma w tym czasie pory deszczowej.

  • Latać nie tylko w weekend

Nie trzymajmy się kurczowo dni weekendów oraz starych nawyków (słynne kiedyś w Polsce zmiany turnusów) że urlop musi trwać od soboty do soboty, przecież mając do dyspozycji więcej dni urlopowych możemy zaczynać dowolnego dnia i przy okazji zaoszczędzić pieniądze.

  • Różne miejsca wylotu

Dobrym sposobem na tani bilet jest powrót z innego miasta niż przylot, do którego dostaniemy się np. pociągiem. Można też rozważyć różne lotniska, np. lotnisko Schwechat w Wiedniu gdzie mieszkam, nie ma najtańszych przewoźników a  w pobliskiej Bratysławie lub w Linzu znajdziemy ich już więcej.Unbenannt

  • Wykorzystywać międzylądowania lub pobliskie kraje

Skoro mamy te 2-3 tygodnie urlopu, zobaczmy jak najwięcej. Gdy już zdecydujesz ile pieniędzy przeznaczysz i gdzie jedziesz – wybierz trasę, miejsca i rejony podróży. Jeśli np. lecisz do Brazylii spróbuj połączyć ten kraj z np. Peru lub Argentyną, lecisz do Tajlandii masz międzylądowanie w Dubaju? Nic nie stoi na przeszkodzie zebyś został tam 2-3 dni i podziwiał rozmach szejków.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *