Miasteczko nad jeziorem – Gmunden (Austria)

Gmunden jest małym miasteczkiem w górnej Austrii, położonym w połowie drogi między Linzem a Salzburgiem. Jeśli przyjedziesz tam pociągiem, to od razu na stacji możesz wsiąść w „tramwaj”, który zawiezie cię do centrum. Miasteczko zawdzięcza swoją popularność malowniczemu położeniu nad jeziorem Traunsee. Miłośnicy serialu „Schlosshotel Orth” rozpoznają na pewno główną atrakcję Gmunden – zamek na wyspie na jeziorze, gdzie kręcono większość scen. Innym charakterystycznym budynkiem dla Gmunden jest ratusz z ceramicznymi dzwonami.

Najlepiej odwiedzać miasteczko latem, kiedy można popływać statkiem po Traunsee oraz zażyć kąpieli w jeziorze, ale zimą także można odczuć jego urok i niepowtarzalny klimat. Niezwykłą przyjemnością jest spacer po promenadzie o nazwie Avenade, zakończony obiadem lub kawą w restauracji Baumgartner oferującej również niepowtarzalny widok na Alpy i jezioro.

W Gmunden nie ma zabytków ani wielu atrakcji dla aktywnych, ale jest to dobra baza wypadowa do miejscowości Hallstatt i jezior Mondsee, Wolfgangsee lub Attersee.

 

Gmunden

Zamek Orth

Ratusz w Gmunden

Widok na miasteczko Gmunden z wyspy na jeziorze

jezioro „Traunsee”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *