Teneryfa – Masca

Masca jest kolejną małą wioską, obok której nie można przejść obojętnie. Ta położona na Teneryfie w prowincji Buenavista del Norte osada liczy tylko 105 mieszkańców. Wioska leży na wysokości 650-800 m wysokości i posiada 80 zabudowań.

Masca jest miejscem bardzo popularnym i w czasie sezonu zdarza się, że ilość turystów przewyższa liczbę mieszkańców.

o-matic1

Do Masca najlepiej dojechać samochodem lub autobusem linii 355 (Buenavista-Masca-Valle Santiago). Droga jest bardzo wąska i kręta. Ale to i tak jest luksus, bo jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było tu się dostać tylko pieszo bądź na osiołku.

To właśnie dzięki temu wioska pozostaje do dzisiaj niezmieniona, i jest dobrym przykładem oryginalnej kanaryjskiej architektury.

o-matic5

Do zwiedzania jest tutaj niewiele, jedynie najstarszy dom Casa de los Avinculados im Caserío de la Piedra, stary kościół, i muzeum.  Ale pobyt w Masca jest atrakcją samą w sobie.

Wielbiciele kulinariów będą się cieszyć na widok kilku restauracji oferujących tradycyjne dania.

DSC_9035

Masca jest często odwiedzana również dlatego, ponieważ jest punktem startowym dla wielu wędrówek. Z samego centrum wioski możemy iść wzdłuż wąwozu Teno aż do samego brzegu morza. Trasa ta trwa około 3 godzin w jedną stronę.

o-matic2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *