Wiedeń! Aktywne spędzanie czasu wolnego.

Lato w mieście nie musi być nudne! Jeśli jesteś w Wiedniu i lubisz spędzać czas w ruchu, mam dla ciebie kilka propozycji!

Oto adresy, pod którymi wypoczniesz aktywnie, a jednocześnie z dala od turystycznego zgiełku.

Wakeboard to sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce z pomocą liny przymocowanej do łodzi lub wyciągu. Sprawia dużo frajdy. Ta atrakcja wodna znajduje się nad Dunajem.

Więcej informacji znajdziesz na stronce: www.wakeboardlift.at.

 

 

Vienna- Wildwasser

Co znaczy dzika woda, mają też okazję sprawdzić mniej profesjonalni sportowcy. Fani kajaków i pontonów mogą spróbować swoich sił na falach sztucznie wywoływanych przez ogromne pompy w kanale o długości 250 metrów.

Więcej informacji znajdziesz na stronce: www.vienna-wildwasser.at.


Vienna Wildwasser

 

3City Wave to doskonały pomysł dla tych, którzy nie mogą wyjechać nad morze, a uwielbiają surfować. Atrakcja ta mieści się przy Schwarzenbergplatz. Na 1000 metrów kwadratowych  można się nauczyć surfowania, wypożyczyć sprzęt albo po prostu tylko patrzeć i delektować się kulinarnymi doznaniami.

Więcej informacji na stronce: www. 3citywave.at/shop/.

 

zdjęcie: Internet, 3City Wave

 

Kusi cię kino pod gołym niebem? A może chcesz posłuchać kilku ciekawych historii i pospacerować wieczorem po dawnych zamkowych salonach? Wolisz festyn średniowieczny  lub po prostu koncert? To wszystko znajdziesz w Schloss Neugebäude, dawnym zamku Habsburgów w 1110 dzielnicy.

Więcej informacji na stronce: www. schlossneugebaeude.at

 

 

Lobau to wspaniałe miejsce do spacerowania, zażywania kąpieli oraz jazdy na rowerze.

 

 

Można wybierać spośród wielu różnych tras.

karta

 

Punkt widokowy imienia Stefanii na Kahlenbergu leży niemal 300 metrów nad poziomem Dunaju. Roztacza się stamtąd widok na Nieckę Wiedeńską, Lasek Wiedeński i dolinę Dunaju. Z końcowego przystanku autobusowego 38A Kahlenberg do punktu widokowego dochodzi się w ciągu pięciu minut.

Więcej informacji: www.wien.info/pl/sightseeing/green-vienna/stefaniewarte

 

Stefaniewarte

Od  2005 roku co bardziej wysportowani podróżnicy mogą pokonać ponadstudwudziestokilometrowy szlak turystyczny Rundumadum („dookoła”). Zgodnie z nazwą wiedzie on wokół miasta i jest podzielony na 24 łatwe do pokonania etapy. Do początku i końca każdego z  odcinków można dotrzeć komunikacją miejską. Po drodze łatwo znaleźć miejsce na regenerację sił – wzdłuż trasy ulokowano gospody i schroniska. Sama droga jest bardzo atrakcyjna, ale szczególnie zainteresuje tych, którzy lubią zbierać trofea – wystarczy zdobyć pięć stempelków w miejscach rozsianych przy szlaku, aby dostać „odznakę wędrowca”!

Więcej informacji: wien.gv.at/umwelt/wald/freizeit/wandern/rundumadum/index.html.

 

Hermesvilla

Jednym z piękniejszych zielonych miejsc Wiednia jest Lainzer Tiergarten. Możliwość spotkania z dzikimi leśnymi zwierzętami, miejsca do zabawy i edukacji zachęcają do wizyty.

W samym sercu tego miejsca znajduje się Hermesvilla, która była prezentem cesarza Franciszka Józefa dla cesarzowej Elżbiety.

Więcej informacji: http://www.wienmuseum.at/de/standorte/hermesvilla.html

Hermes Villa

Windobona, Indoor Skydiving – jest dla każdego, nie tylko dla profesjonalnych skoczków spadochronowych. Każdy, kto zawsze marzył o skoku ze spadochronem, może teraz tego spróbować. Nie wsiadając do żadnego samolotu. W ogromnej tubie wiatr wieje z prędkością do 300 km/h. To w zupełności wystarcza, by unieść człowieka na sporą wysokość.

Więcej informacji: www.windobona.at

Indoor Skydiving

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *