Puchberg am Schneeberg – wypad w góry!

O tym jak zmienna jest pogoda w górach wiedziałam nie od dziś, dlatego dziwi mnie czemu na mój weekendowy wypad do Puchberg am Schneeberg pojechałam taka nieprzygotowana. Być może zmyliło mnie grzejące mocniej niż przez ostatnie dni słonce, a być może snująca sie po głowie błędna myśl, że to tylko kilka godzin. Cóż następnym razem już podejdę do sprawy mniej lekceważąco. Tak czy inaczej ubrana w krótkie spodenki, cieniutką przeciw deszczówkę ruszyłam na podbój Alp. Na szczycie … byłam świadkiem chyba wszystkich dostępnych zjawisk atmosferycznych – od nieznośnego upału aż po ulewy, wichury i gradobicia. A za chwile zupełnie wiosenna pogoda z delikatnym ciepełkiem i tęczą w tle.


 Z Wiednia do miejscowości Puchberg am Schneeberg, można dojechać bardzo łatwo pociągiem. Wystarczy kupić tak zwany „Einfach Raus Ticket”. Za 36 Euro może na nim jechać aż do 5 osób. Bilet ten jest ważny do następnego dnia do godz. 03:00. Podróż trwa 1:40 z przesiadką w Wr. Neustadt.

 Na miejscu można wybrać spośród wielu szlaków.

Alternatywnie można wjechac kolejką „Zahnradbahn Puchberg”. Podróż trwa ok 40 min.

Cena: Przejazd w obie strony 35,- Euro,

Przejazd w jedna strone: 25,40 Euro

DSC_6981

Przejazd na gore kolejka

Po drodze można się zatrzymać na przystanku „Baumgartner” gdzie są serwowane bardzo popularne „Buchteln” czyli nadziewane ciasta drożdżowe. Muszę przyznać, że  tak szeroko reklamowany  w okolicy przysmak zupełnie mnie nie zachwycił. W smaku Buchteln nie różnią sie zbytnio od świeżego ciasta drożdżowego z Biedronki – cóż reklama dźwignią handlu 🙂

 

Na końcowej stacji Bergbahnhof Schneeberg, mozna zacząć przygodę i podziwiać widoki. W zależności od kondycji można wybierać trasy 2-6 godzinne.

DSC_7073

Bergbahnhof Schneeberg

Nieopodal stacji znajduje się kapliczka „Elisabethkircherl” oraz restauracja gdzie sa serwowane SchneebergKrapfen (pączek z marmoladą w czekoladowej polewie i bitą śmietaną), cena 5,60 Euro.

 

Dla najmniej wymagających polecany jest krótki spacer –Paradies der Blicke.

b2317c75d6

Klosterwappen

Waxriegel

http://www.schneebergbahn.at/erlebnis-am-berg-sommer/paradies-der-blicke/

Tak naprawdę gdziekolwiek cię poniosą nogi – możesz oczekiwać wspaniałych widoków. Takim wypadem można sie naprawdę zrelaksować, nabrać energii i zrestartować.

« 1 z 5 »

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *