Park Narodowy Jeziora Plitwickie

10517285_738346216226668_3288202883900200741_o

Planując urlop w Chorwacji, warto wziąć pod uwagę jedną z największych atrakcji kraju, czyli Park Narodowy Jezior Plitwickich (chorw. Plitvička Jezera). Jest to teren z 16 jeziorami leżącymi na różnych wysokościach, połączonymi wodospadami.

Do parku można się dostać jednym z czterech wejść, przy których dostępne są płatne parkingi (niestety, często jest dość ciasno) oraz sklepiki z pamiątkami i restauracje. Plitwickie Jeziora można zwiedzać różnymi trasami, które są dobrze oznakowane i dostosowane do indywidualnych możliwości turystów. Najkrótszy odcinek zajmuje dwie, a najdłuższy osiem godzin. Po parku poruszamy się najczęściej pieszo, ale dostępne są także autobusy i statki.

TRASY

Wytyczone trasy można zobaczyć na stronie: http://np-plitvicka-jezera.hr/en/plan-your-visit/explore-the-park/visiting-programmes/

Cena biletu jest niezależna od wybranej trasy, można kupić bilet jedno- lub dwudniowy (180 kun chorwackich (kn) kosztuje bilet normalny, dzieci do siódmego roku życia wchodzą za darmo, w wieku 7–18 lat płacą 80 kn, 280 kn to cena biletu normalnego na dwa dni ). Ceny mogą się różnić w zależności od pory roku.

Niestety, niedozwolone są kąpiele w jeziorach, biwakowanie czy opuszczanie oznakowanych ścieżek, ale samo piękno wodospadów powinno nam w zupełności wystarczyć.

UWAGA! Pogoda w tym rejonie jest zmienna, warto zaopatrzyć się w parasolki lub kurtki przeciwdeszczowe.

Jestem auto­rem i posia­dam prawa do wszyst­kich pre­zen­to­wa­nych tutaj zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *