Nieziemskie Panoramy Miast

Artykuł o Nowym Jorku natchnął mnie do zrobienia subiektywnego mini rankingu panoram miast tzw. „skyline”. Stalowo-betonowe dżungle potrafią zauroczyć nie mniej niż dziewicze amazonskie knieje.

Aby ocenić prawdziwe piękno panoram trzeba KONIECZNIE zobaczyć je w blasku słońca oraz nocą gdy są rozświetlone milionami świateł.

1. W Hongkongu należy udać się na budynek Sky100 – widok robi niesamowite wrażenie. Dodatkowo uroku dodaje codzienny pokaz laserowy (a symphony of lights). Polecam spacer aleją gwiazd w Tsim Sha Tsui, rejs statkiem po Victoria Harbor. Koniecznie trzeba też zobaczyć to miasto z The Peak.

2. New Jork – panoramy Manhattanu z takimi budynkami jak Empire State Building, Chrysler Building oraz Top of the Rock nie trzeba nikomu przedstawiać, ale jeśli ktoś chce poczytać więcej zapraszam do artykułu o Nowym Jorku. Najlepsze miejsca do fotografowania : Brooklyn Heights  oraz Top of the Rock.

3. Szanghai piękny widok zobaczymy spacerując promenadą przy The Bund. Wyróżnia się przede wszystkim Shanghai Tower (jeszcze w budowie) oraz tak zwany otwieracz do butelek, czyli Shanghai World Financial Center, siedziba hotelu Grand Hyatt Jin Mao Tower oraz bardzo bogata w atrakcje Oriental Pearl Tower.

4. Singaporew naszym rankingu nie mogło zabraknąć widoku z Marina Bay Sands.

5. Tokio – to zwariowane miasto daje nam też wiele możliwości. Ja odwiedziłam Tokyo Skytree, które jest najwyższą wieżą na świecie oraz drugą najwyższą budowlą, ma aż 634 m wysokości. Także budynek Tokyo City Hall znajdujący się w Shinjuku jest doskonałym miejscem do fotografowania. Spacerując na wyspie Odaiba nie zawiedziecie się widokami z Rainbow Bridge w tle.Tokio -Skyline

6. Sao Paolo – dobre widoki są z Martinelli Building, wstęp jest darmowy, lecz wymagany jest paszport. Polecam także sesje na Terraco Italia gdzie szczególnie można poczuć ogrom tego najludniejszego miasta Ameryki Południowej.

7. Bangkok – to chaotyczne miasto posiada imponujący Skyline. Z budynku Baiyoke Tower nareszcie można w spokoju poobserwować Bangkok oraz odetchnąć od zadymionego centrum 🙂

8. Dubai – przepiękny krajobraz (choć miejscami zbyt pustynny) z największego budynku na świecie Burj Khalifa.

DSC_0690

9. Chicago przepiękny widok na Willis i Hancock Tower roztacza się z okolic Adler planetarium.

10. Frankfurt – „Mainhattan“ – niestety w Europie nie możemy się pochwalić imponującymi Skylines. Wyróżnić mogę tylko (zachowując wszelkie proporcje) „Mainhattan” we Frankfurcie.

Frankfurt - "Mainhattan"

Frankfurt – „Mainhattan”

Oprócz wyżej wymienionych wskazówek prawie każde z tych miast oferuje widoki na skyline podczas wycieczkowych rejsów po pobliskich rzekach. W pobliżu tarasów widokowych na każdym z większych budynków znajdziemy sklepy i restauracje z bardzo zawyżonymi cenami. Pod względem atrakcji króluje Oriental Pearl Tower w Szanghaju.

Pearl Tower – Szanghaj

Pearl Tower – Szanghaj

Jestem auto­rem i posia­dam prawa do wszyst­kich pre­zen­to­wa­nych 
tutaj zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *