Najpiękniejsze plaże – Top 10

Okres wakacyjny zmotywował  mnie, do stworzenia subiektywnego rankingu odwiedzonych plaż. Może cię zainspiruje i urlop spędzisz na którejś z nich?


1.            Malediwy – Kuredu Island

Kuredu Island zawsze zostanie dla mnie najpiękniejszą i najbardziej dziewiczą wyspą, jaką do tej pory widziałam. Otaczające całą wyspę białe piaski, egzotyczna roślinność oceanu indyjskiego oraz turkusowa woda, stawiają tą plażę na pierwszym miejscu.


2.            Aruba -Eagle Beach

Być moze Malediwy wygrały ten ranking z plażami morza Karaibskiego tylko przez sentyment. I choć komuś może przeszkadzać szeroko rozwinięty przemysł turystyczny, takich plaż jak na Karaibach, nie spotkamy nigdzie indziej na świecie. Szerokie i ciągnące się kilometrami plaże, zadowolą nawet najbardziej wybrednego miłośnika śnieżnobiałych piasków. Mój faworyt to Eagle Beach na Arubie.

3.            Rio de Janeiro – Copacabana, Ipanema, Leblon Beach

Plaża, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Dobrze zbudowani cariocas, odziane w skąpe bikini kobiety oraz wszędobylski rytm samby to jest właśnie Copacabana. Lubiłam spędzać tam czas popijając „caipirinha” i oglądając pokazy capoeiry. Czasami fale są tam naprawdę wysokie!! Wszystkie 3 plaże tj. Copacabana, Ipanema i Leblon Beach są bardzo do siebie podobne i znajdują się obok siebie. Ich wielkim atutem niewątpliwie jest przepiękne malownicze położenie wśród zielonych wzgórz.

4.            Filipiny – Boracay/White Beach

White Beach na Boracay jest jedną z najładniejszych plaż w tym rejonie świata. Oprócz wiadomych zalet, wspomnę o przepysznym jedzeniu na każdą kieszeń oraz serdeczności mieszkańców.

5.            Hawaii – Hanauma Bay

Mogę niektórych zdziwić, ale nie chodzi mi tu o słynną Wikiki Beach w Honolulu. Dlaczego? Poprzez swoją popularność i walczące o każdy centymetr hotele, plaża jest bardzo wąska i zatłoczona. Niemniej Hawaje to nie tylko Wikiki Beach. Z czystym sumieniem polecam Hanauma Bay. Oprócz opalania się na złocistym piasku, można skorzystać z głównej atrakcji tego Parku Narodowego – obserwacji bardzo bogatego i kolorowego życia podwodnego.

6.            Tajlandia – Ko Phi Phi

Następny raj na ziemi, troszkę zatłoczony, ale nadal piękny. Plaża była scenografia do filmu ” The Beach” z Leonardo Di Caprio. Posiada wszystko, co powinna mieć rajska plaża, czyli biały piasek, turkusowa woda, palmy a to wszystko w zwariowanym tajlandzkim charakterze.

7.            Miami – South Beach

Miami każdemu kojarzy się z słońcem, plażą i wypoczynkiem. Szerokie piaszczyste plaże są nadzorowane przez ratowników w kolorowych budkach i trochę przypominają te znane nam ze słonecznego patrolu. Poza tym dużo zieleni, piękna promenada, niezapomniany zachód słońca.

8.           Bali- Kuta Beach/Dreamland Beach

Bali nie jest wyspą dużą, ale posiada szeroki wachlarz różnorodnych plaż. Piaszczyste, kamieniste, jedne gwarne, tłoczne z restauracjami, inne z szerokim repertuarem sportów wodnych albo, jeśli ktoś lubi – zupełnie puste. Wyróżniam: Kuta Beach i Dreamland Beach.

9.            Malta – Sliema

Pierwsza europejska plaża w tym rankingu. Swoje miejsce zawdzięcza przede wszystkim odmienności. Nie ma tu białych piasków, ba nie ma tu nawet palm. Plażowicze lezą na naturalnie uformowanych przez wodę skałach a pływają w sztucznie wyżłobionych przez hotele lub restauracje „basenikach”. Polecam każdemu, kto chce zobaczyć coś trochę innego.

10.          Formentera – Playa de ses Illetes

Formentera jest niewielką wysepką należącą do Balearów i jest przez wielu turystów uważana za posiadającą najładniejszy piasek w Europie. Każdy znajdzie tam kawałek plaży na uboczu tylko dla siebie. Formentera nazywana jest też czasami Karaibami Europy. Mój typ -Playa de ses Illetes.

Wybór 10sieciu najpiękniejszych plaż był dla mnie nie lada wyzwaniem. Pominęłam np. przepiękne plaże na Bahamach, które mimo dużego potencjału były podczas mojego pobytu troszkę zniszczone poprzez huragan Katerina. Celowo ominęłam Santa Monica Beach koło Los Angeles, bo w mojej opinii największą jej zaletą jest… sława. Nie ma tu tez najgorętszych plaż z Dubaju, bo krótko mówiąc mnie nie przekonały (tam ani cień ani woda w morzu nie dawały nam ulgi). W moim rankingu nie znalazły się również plaże włoskie, i nie zwykle popularne w Polsce chorwackie i greckie oraz tureckie czy egipskie, bo, pomimo, że nie są od nas tak odległe to jednak wyraźnie przegrywają z moją TOP 10.

A jakie plaże Waszym zdaniem warte są, aby spędzić na nich kilka urlopowych dni?

 

Jestem auto­rem i posia­dam prawa do wszyst­kich pre­zen­to­wa­nych 
tutaj zdjęć.

2 thoughts on “Najpiękniejsze plaże – Top 10”

  1. Marta napisał(a):

    Proszę zmień to Wikiki w Honolulu na Waikiki, bo aż oczy bolą

    1. admin napisał(a):

      Mam nadzieje, że już oczka przestały boleć, poprawiłam literówkę. Dzięki za spostrzegawczość. pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *